Program XIII Światowego Zjazdu Kaszubów

Program XIII Światowego Zjazdu Kaszubów

Sobota, 23.07.2011 r.

9.00 – 9.30 – Przyjazd pociągu „Transcassubia” i autokarów – dworzec PKP Lębork
9.45 – 10.00 – Formowanie korowodu – plac Dworcowy
10.00 – Przemarsz korowodu ulicami miasta 
– trasa: ul. Dworcowa, 10 Marca, I Armii WP, Al. Wolności, Konopnickiej, Korczaka, Findera, Basztowa, Derdowskiego, Pl. św. Jakuba
10.45 – Odsłonięcie pamiątkowej tablicy Zjazdu Kaszubów przy Sanktuarium św. Jakuba
11.00 – Msza św. z kaszubską liturgią słowa (Sanktuarium św. Jakuba)
12.00 – Pielgrzymka rowerowa do Łeby „Od Jakuba do Jakuba” 
– start sprzed Sanktuarium św. Jakuba Ap.
12.30 – 13.00 - Otwarcie Zjazdu Kaszubów – Pl. Pokoju (scena)
13.00 – 19.00 -  V Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów” 
– występy zespołów folklorystycznych:

  • 13.00 - 14.00 Zespoły lęborskie 
    („Lewino", „Ziemia Lęborska" - Lębork, „Mareszci" - Cewice , „Niezabutczi" -Bukowina) 
     
  • 14.00 - 14.20 Gość Zjazdu Zespół Ukraiński „Switanok" – Lębork 
  • 14.20 - 14.40 Dziecięcy Zespół Zespół „Niezabutczi" - Stężyca  
  • 14.40 - 15.00 Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Kościerzyna"
  • 15.20 – 15.40 Kaszubski Zespół „Ziemia Czerska”
  • 15.40 - 16.00 Gość Zjazdu - Zespół „Trajkitsche" - Bułgaria
  • 16.00 – 16.20 Kaszubski Zespół Regionalny „Redzanie"
  • 16.20 – 16.40 Gość Zjazdu Zespół „Mezoszilas" – Węgry
  • 17.00 – 17.20 Kaszubski Zespół Regionalny „Koleczkowianie"
  • 17.20 - 17.40 Gość Zjazdu Folklorystyczny Zespół „Kurpianka"
  • 17.40 - 18.00 Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Sierakowice"
  • 18.00 - 18.30 Gość Zjazdu - Zespół „14 Oktobar" - Serbia

13.00 -  Turniej Karciany „Lãbòrsczi Baszczi”  (Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku ul. Kossaka 103)
15.00 -  V Międzynarodowy Zlot Jakubów (rejestracja obok sceny)
15.00 – 15.20  Kaszubskie Tabaczenie  (scena)
16.40 – 17.00  Podsumowanie Turnieju Karcianego „Lãbòrsczi Baszczi” (scena)
20.30 – Zespół „BUBLICZKI”
21.30 – Gwiazda wieczoru – zespół „PECTUS”